/, Taste Travel prywatnie/Pierwszy dzień z życia emigranta

Pierwszy dzień z życia emigranta

DSC 0030 1200x677 Pierwszy dzień z życia emigrantaEmigracja, to hasło nie jest nacechowane pozytywnie. Kiedy wsiadałem do samolotu, uświadomiłem sobie, że w momencie, kiedy koła samolotu oderwą się od płyty lotniska zostanie emigrantem.

Zostać nim nie łączy się z odznaka przedszkolaka, a raczej z tęsknotą za krajem, bliskimi, psem i ukochaną osobą.
Jak się czuje osoba, która sama sobie serwuje wyjazd do Anglii w celu zmiany swojego życia? Ludzie którzy, dowiadywali się, że noszę się z takimi planami, totalnie nie rozumieli takiej decyzji. Argumenty, które najczęściej towarzyszą emigracji, totalnie mnie nie dotyczyły. Argument finansowy w żadnym wypadku, ponieważ miałem świetnie płatną pracę terapeuty i żyłem na dostateczny poziomie. Kolejna sprawa to brexit. Moment, kiedy firmy się pakują z Londynu i UK, nie napawa radością. No i w końcu stabilizacja, która w Polsce osiągnąłem, a z której muszę totalnie zrezygnować chcąc mieszkać w Londynie. Niestety lub stety nie oczywistość decyzji człowieka bywa porażająca. Kiedy ekonomia mówi, wybierz pracę w której dostaniesz 100 zł/h, ty często wybierasz pracę za 10 zl/h, bo nie możesz już znieść swojej dobrze płatnej roboty, a wolisz rzeźbić w mydle lub dziergać bombki.

Wracając do pytania tytułowego, jak się czuje emigrant pierwszego i drugiego dnia?

Kiedy zaczyna cię dopadać zmęczenie ciągnięcia walizki, podróży metrem, autobusem i zaczynasz na bieżąco

%name Pierwszy dzień z życia emigranta

translatować rzeczywistość, zadawałem sobie podstawowe pytanie, CO JA ROBIĘ ZE SWOIM Życiem? Przecież w

Szczecinie jest ciepłe łóżko kochający człowiek i pies, którego kochasz.

Kolejny zwrot akcji to poranek dnia następnego. Budzisz się i dociera do ciebie fakt: to nie jest sen. Kiedy uświadomiłem sobie, że to się już dzieje… przechodziłem przez szereg

emocji. Niedowierzanie, frustrację, ekscytacje i na końcu wejście w tryb zadaniowy. Kiedy trzaskasz drzwiami od mieszkania i idziesz na autobus, mózg wskakuje na tryb jak na spidzie, ponieważ nic nie jest oczywiste i proste. Wszędzie musisz dotrzeć po raz pierwszy, oraz zrobić po raz pierwszy. To wszystko jest to dość pozytywne uczucie może nie w 100%, ze względu na to, że mózg nie znosi zmian.

IMG 20181201 WA0026 1200x846 Pierwszy dzień z życia emigranta

Czas na pierwszy dzień w nowej pracy. Totalnie nowi ludzie, szef anglik, z którym musisz wymieniać informacje, oraz uprawiać smol tok. To wszystko jest tak egzotyczne… Pozytywne, paskudnie męczące, ale ekscytujące. Mówią, że

jestem w czepku urodzony. Przyjeżdżam do Anglii i dostaje od razu pracę i to taka, którą lubię.

Ciągle Niedowierzanie będzie jeszcze towarzyszyć przez długi czas. Koniec bardzo długiego dnia, bo 14-godzinnego zwiastuje odpoczynek. Siedzę w metrze i skrobie te notkę by nie zatarły się emocje. Jestem totalnie zmęczony, skrajnie zadowolony z siebie. Nie zgubiłem się ani razu, potrafiłem sprostać wymianie informacji z szefem.

To był dobry, pierwszy dzień emigranta.

Aktualizacja, oczywiście, że się zgubiłem :p jakże by inaczej, wracałem 2,5h do domu zamiast godziny.

By |2018-12-04T11:48:59+00:00Grudzień 2nd, 2018|Categories: Artykuły, Taste Travel prywatnie|0 komentarzy

Dodaj komentarz

Toggle Sliding Bar Area

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.